Bielizna

Bardzo dużą uwagę przykłada się do bielizny przeznaczonej dla kobiet w ciąży. Już na etapie projektowania uwzględnia się zachodzące w kobiecej sylwetce zmiany i powstające modele dopasowuje do niej. Zaakceptowane projekty są produkowane we wszystkich rozmiarach i możliwych kolorach. Od producentów zależy zdobycie tkanin wskazanych przez projektanta i rzetelne zrealizowanie jego wskazówek.

Wtedy bowiem bielizna spełni założoną funkcję, gdy będzie dla kobiety wygodna, praktyczna i do tego jeszcze elegancka. Ciążową bieliznę można częściowo uznać za jednorazową, ponieważ po urodzeniu dziecka zwykle nie nosi się już tych samych majtek czy biustonosza co w ciąży. Z takiego punktu widzenia można powiedzieć, że nie warto inwestować w nie zbyt dużo pieniędzy. Nadal jednak z powodzeniem można korzystać z koszulek nocnych, szlafroków bądź płaszcza kąpielowego.

Niektóre z tych strojów sprawdzą się doskonale podczas karmienia dziecka piersią i dlatego warto mieć w szafie więcej egzemplarzy tych rzeczy.