Blizny po ospie u dzieci

Ospa wietrzna to choroba zakaźna, występująca najczęściej w okresie dziecięcym. W tym czasie na całym ciele pojawiają się krostki i strupy, które mogą powodować świąd. Czasami trudno jest wytłumaczyć maluchom, że nie wolno rozdrapywać swędzącej wysypki.

www.polskajestnajwazniejsza.org https://terapiaodnowy.pl/ Wybór sukienki na studniówkowe może być poważnym problemem

Takie uszkodzenia skóry mogą bowiem prowadzić do długiego wygajania się ran oraz w efekcie do powstania blizn. W jaki sposób można zapobiec śladom po ospie wietrznej? Przede wszystkim należy uchronić dziecko przez drapaniem wysypki. Mogą w tym pomóc preparaty dostępne w aptekach – leki antyhistaminowe lub hydroksyzyna, które wyeliminują świąd.

Dermatolodzy polecają również preparaty oparte na bazie wyciągu z cebuli, które zabijają bakterie i działają przeciwzapalnie, co prowadzi do szybkiego gojenia oraz rozjaśnienia blizn. Najnowsze badania udowodniły też zbawienne działanie żeli silikonowych, które zatrzymują wodę w organizmie i blizna goi się w dobrze nawilżonym środowisku. Istotna będzie regularność w stosowaniu leku, aby wysypka całkowicie zniknęła.

W wyborze odpowiedniego specyfiku, warto poradzić się farmaceuty.