Czy warto inwestować w odzież ciążową?

Mimo że kupowanie ciążowych ubrań jest zazwyczaj bardzo ekscytujące i przyjemne, warto się jednak zastanowić, czy nabywanie ich w nadmiarze będzie na pewno dobrą decyzją. Biorąc pod uwagę to, że będą używane maksymalnie kilka miesięcy, być może nadmierne zaopatrywanie się w odzież ciążową nie jest dobrym pomysłem. Ubrania najczęściej lądują na dnie szafy i czekają na kolejną ciążę, która przecież nie zawsze się zdarza. Wobec tego warto nie tylko inwestować w nowe elementy garderoby, ale też próbować zaadaptować do nowej sytuacji te, przez nas już posiadane. W ten sposób uda nam się zaoszczędzić pieniądze, które to w przypadku przyjścia na świat dziecka, mogą się okazać o wiele bardziej potrzebne. Jeśli chodzi o asortyment odzieży ciążowej, szczególnie warto kupić jeansy ciążowe. Są one prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych rodzajów odzieży ciążowej, w którą zaopatrują się przyszłe matki. Dzięki nim jesteśmy w stanie skompletować wiele zestawów na co dzień, ale też inne wyjścia. Z tego względu powinniśmy zainwestować w fason dość klasyczny – o kolorze szarym lub granatowym.

Oczywiście jeśli mamy taką potrzebę, możemy również kupić bardziej nieformalne jeansy, wytarte lub z dziurami. Jednakże ograniczą one jednak częstotliwość ich używania, co jest bardzo ważnym elementem mody ciążowej. Gdy mówimy o kroju takich spodni, najlepiej wybrać te z niskim stanem i materiałowym pasem naciąganym na brzuch. Dzięki temu, że jest on rozciągliwy, będziemy korzystać z naszych jeansów w trakcie ciąży, a także jakiś czas po niej. Poza tym, nie będzie on krępował rozwoju dziecka oraz nieprzyjemnie ocierał naszej delikatnej skóry.

Co powinno się znajdować w garderobie przyszłej mamy?

Elementem must-have, który pasuje niemalże do każdej stylizacji są oczywiście niezastąpione legginsy. Mimo że nie są to tak właściwie spodnie, szczególnie w okresie ciąży możemy odkryć ich niezwykłą uniwersalność. Będą one bowiem pasowały zarówno do luźnego t-shirtu, tuniki, ale też eleganckiej dłuższej bluzki. Co więcej można je zestawiać nie tylko z trampkami i adidasami, lecz nawet szpilkami.

To właśnie dzięki temu są one tak ważnym i istotnym elementem garderoby każdej ciężarnej kobiety. Sprawiają, że czuje się ona wygodnie i w każdej chwili jest gotowa wyjść z domu. Decydując się na zakup legginsów warto postawić na ich wysoką jakość. Powinny być bardzo elastyczne, a także nie prześwitywać. Nie ma bowiem nic gorszego niż zbyt opięte i transparentne legginsy. Co więcej, warto wybrać takie o kroju ciążowym, koniecznie z odcięciem pod brzuchem i wysokim stanem. Innym elementem, który to powinien znaleźć się w garderobie każdej ciężarnej kobiety są zwykle koszulki i t-shirty. Niekoniecznie te ciążowe, ponieważ ze względu na swój krój po ciąży mogą niepotrzebnie podkreślać powiększony brzuch. Takie uniwersalne bluzki powinny być w nieco większych rozmiarach oraz co najważniejsze rozciągliwe.

Dzięki temu w czasie ciąży pięknie eksponują brzuch, natomiast po niej maskują jej pozostałości. Jeśli chodzi o ich kolorystykę, tutaj wszystko zależy od danej kobiety, jednak warto dodać, że szczególnie pionowe pasy działają wyszczuplająco, podobnie jak granatowy i czarny kolor.