Diagnoza ginekologa

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka powinna zmienić swój tryb życia i dostosować go nowej sytuacji, w której się znalazła. To, w jaki sposób powinniśmy postępować w czasie ciąży, dowiemy się w gabinecie ginekologicznym, który powinien być systematycznie przez nas odwiedzany.

Pierwsza wizyta u lekarza powinna odbyć się jeszcze przed zajściem w ciążę, jeśli oczywiście ta jest planowana. Dokładne przebadanie pacjentki pozwoli lekarzowi stwierdzić, czy jej organizm jest w stanie bez problemów podołać trudom ciąży i porodu.

Zdarzają się przecież przypadki, w których kobiety zwyczajnie nie mają szans na urodzenie zdrowego dziecka. Konieczne jest więc sprawdzenie, czy przypadkiem nie znajdujemy się w tej grupie.

Lekarz specjalista potrafi też w miarę dokładnie ocenić stopień ewentualnego ryzyka. Jego opinii w tej kwestii lepiej nie lekceważyć, chociaż oczywiście mamy również prawo do udania się do drugiego lekarza – każdy, nawet najlepszy specjalista, może przecież popełnić błąd i wydać błędną diagnozę.