Dzieci potrzebują ruchu

Kiedy mamy dzieci, powinniśmy jak najwięcej sięgać po fachową wiedzę na ich temat, tak abyśmy mieli pewność, że zapewniamy im wszystko co niezbędne do prawidłowego rozwoju. Z takich książek czy wykładów przygotowanych przez najlepszych specjalistów, z pewnością szybko się dowiemy, że dzieci potrzebują codziennego ruchu, a my nie powinniśmy im go ograniczać. Dlatego też, tak ważne w tym wszystkim jest to, aby zastanowić się, jak możemy spełnić tą dziecięcą potrzebę. Tak, żeby była bezpieczna, a jednocześnie pozwalała dzieciom na spalenie jak największej ilości energii, dzięki czemu łatwiej będzie nad nimi zapanować w ciągu dnia.

To wcale nie musi być nudne

Dzieci często rozpiera energia, a co się z tym wiąże, potrzebują one jak najwięcej ruchu.

Jeśli tylko odpowiednio to wszystko zaplanujemy, to może się okazać, że nie będziemy mieli problemów, aby zachęcić dziecko do większej aktywności. Możemy zabierać je na rower, rolki, deskorolkę, albo hulajnogę. Możemy także z dziećmi urządzać biegi, długie spacery, jak również zabierać je na basen. Jeszcze inną formą ruchu jaką możemy zaproponować naszemu dziecku, może być zabawa na placu zabaw, podczas której będzie ono miało możliwość przechodzenia po różnych drabinkach, wspinania się na specjalne ścianki. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by taki ruch był bezpieczny dla naszego dziecka, abyśmy wybierali takie tereny, na których spokojnie będzie mogło ono biegać i nie będziemy musieli się martwić, że coś złego mu się stanie.

Bądźmy przykładem

Jeżeli sami spędzamy cały dzień przed telewizorem, a jednocześnie wymagamy od dziecka, żeby wyszło na rower czy hulajnogę, to nie powinniśmy być zaskoczeni, jeśli spotkamy się z odmową. Dlatego właśnie tak ważne w tym wszystkim jest to, abyśmy byli dla naszej pociechy przykładem. Tak organizujmy wolny czas, aby nie tylko dziecko miało okazję złapać trochę ruchu, ale również, żebyśmy my sami z tego skorzystali. Na pewno dla dziecka większą radością będzie gra w piłkę z rodzicem, niż samemu. Tak samo zdecydowanie większą przyjemność sprawi mu rodzinna wycieczka rowerowa, niż samotna jazda po parku, ciągle tymi samymi uliczkami.

Jeśli chcemy, żeby nasze dziecko się ruszało, to sami powinniśmy mu pokazać, że ruch może być naprawdę fajną sprawą i że dla nas również jest on czymś ważnym. Zastanówmy się nad tym, jak możemy zachęcić nasze dziecko do większego ruchu, jakie sporty mogą go najbardziej zainteresować. Możliwości jest tutaj sporo, a to wszystko oznacza, że jeśli naprawdę się postaramy, to uda nam się zaproponować coś takiego, z czego nasze dziecko chętnie będzie korzystało. Dlatego też, nie powinniśmy się poddawać, tylko tak długo powinniśmy szukać aktywności ruchowej, która zainteresuje nasze dziecko, aż w końcu ją znajdziemy. Jeśli nie rower, to może deskorolka, albo pływanie?.