Elementy mody, których należy unikać w czasie ciąży

Ciąża to stan bardzo szczególny, w którym trzeba liczyć się z wieloma niewygodnymi sytuacjami. Zmieniający się organizm, przybywające kilogramy, dokuczające zmiany nastrojów, czy nudności. Z tym wszystkim muszą zmagać się kobiety, które przechodzą ten wyjątkowy okres. Kolejnym zmartwieniem jest bowiem moda. Kiedy brzuszek wyraźnie urośnie – trzeba zrezygnować z ubrań, które zalegają w szafie, a poszukać czegoś nowego – szytego na miarę ciążowych potrzeb. Okazuje się, że kobiety w ciąży nie do końca zdają sobie sprawę, że modę ciążową dziś traktuje się jako normę.

W najpotrzebniejsze ubrania można zaopatrzyć się w najpopularniejszych sklepach. Co więcej, istnieje możliwość dostania w spadku takich elementów od kobiet, które są już po porodzie. Warto się rozglądać, szukać możliwości i inspiracji, aby nie popełniać błędów. Pomyłki modowe nie grożą jedynie wizerunkowi, czy złym samopoczuciem. Mogą grozić zdrowiu mamy i dziecka. Nieumiejętne dobranie takich ubrań to rzecz normalna i nikogo nie należy o to obwiniać.

Warto wiedzieć, jakich pomysłów unikać:

  • Spodnie to jeden z najważniejszych elementów ubrań, które swoje zastosowanie znajdują szczególnie w zimniejsze pory roku. Dobranie zbyt obcisłych modeli grozi nadmiernym naciskiem na brzuch, co w efekcie prowadzi nawet do niedotlenienia dziecka (ściskane są wody płodowe);
  • Wysokie szpilki to dodatek odzieżowy o którym ciężarne muszą zapomnieć na te kilka miesięcy. Najważniejszym powodem, który za tym stoi jest możliwość przewrócenia się, potknięcia, czy poślizgnięcia. Kobiety, które pod sercem noszą maluszka muszą szczególnie uważać, aby nie zrobić sobie krzywdy. Warto przerzucić się na wyprofilowane buty sportowe z miękką powierzchnią.

.