Jak możemy być ekologiczni?

Chociaż w mediach stale mówi się o konieczności ochrony środowiska naturalnego, a politycy debatują, jakie kroki poczynić, żeby je chronić, to i tak z każdym dniem żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym świecie. Musimy mieć świadomość tego, że do degradacji środowiska naturalnego również my sami możemy się przyczyniać, jeśli nie będziemy przestrzegali kilku prostych zasad.

Przykładowo, wielu z nas na co dzień porusza się samochodami, a każde auto emituje do atmosfery szkodliwe substancje, przyczyniając się tym samym do powstawania smogu. Oczywiście, w XXI wieku trudno byłoby nam całkowicie zrezygnować z tego środka transportu, ale przecież możemy postarać się ograniczyć jego użytkowanie.

Dobrym rozwiązaniem byłoby również zamienienie aktualnie używanego modelu na nowszy, bardziej ekologiczny pojazd. Zamiast wszędzie jeździć samochodem, możemy częściej spacerować, poruszać się na rowerze, a nawet korzystać z komunikacji publicznej – gdyby każdy tak postępował, to smog nad miastami byłby mniejszym problemem.