Powszechne zagrożenie

W dzisiejszych czasach wielu z nas stawia na tak zwany zdrowy tryb życia, czyli za swój priorytet przyjmuje dbałość o zdrowie i dobrą kondycję. Niestety, nawet jeśli będziemy się bardzo starali, to i tak nie unikniemy kontaktu z czynnikami, które mogą dość poważnie zaszkodzić naszemu organizmowi. Zagrożenia czyhają na nas w wielu miejscach, między innymi w powietrzu.

Kiedy wjeżdża się do dużego miasta, to niemal od razu wyczuwa się różnicę jakości powietrza. Odczuwalne jest to szczególnie w okresie letnim, kiedy smog gęstnieje. Niestety, doznania zapachowe są chyba najmniejszym problemem związanym z tym zjawiskiem.

Zdecydowanie bardziej powinniśmy się obawiać tego, w jaki sposób szkodliwe substancje w powietrzu mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu. Czy jesteśmy w stanie uchronić się przed zanieczyszczonym powietrzem? Zdaje się, że nie mamy na to szans, jeśli chcemy nadal mieszkać lub często przebywać w przestrzeni miejskiej. Jest to więc naprawdę poważny problem, który dotyczy znacznego procenta społeczeństwa.