W ciąży musimy mieć zaufanie do lekarza

Ciąża to taki czas, w którym z radością przeplata się strach. Pojawia się euforia, ale również wiele obaw, a każde inne odczucia jakie mamy w związku z naszym samopoczuciem, mogą przyczyniać się do pojawiania się pytań czy wszystko jest dobrze, czy dziecku nic nie zagraża. To oznacza, że bardzo ważne w tym wszystkim jest to, aby w czasie ciąży kobieta miała takiego lekarza prowadzącego, któremu będzie mogła zaufać. Który na spokojnie będzie odpowiadał na jej pytania, rozwiewał wszystkie wątpliwości i który przez cały czas będzie dawał jej poczucie, że czuwa nad tym co się dzieje. Jak takiego znaleźć, aby możliwie na spokojnie przejść przez cały okres ciąży?

Popytajmy znajomych

Jeżeli do tej pory nie byłyśmy u ginekologa, albo nie znalazłyśmy jeszcze takiego, któremu w pełni byśmy zaufały, to z pewnością ciąża jest najlepszym momentem, aby w końcu na poważnie takiego poszukać. To oznacza, że możemy popytać wśród koleżanek i najbliższych nam kobiet do jakiego ginekologa chodzą, czy są z niego zadowolone, jakie ma podejście do pacjentek i czy prowadził ich ciążę. Im więcej będziemy wiedziały na ten temat, tym większa będzie szansa, że uda nam się wybrać takiego ginekologa, który faktycznie będzie idealny do prowadzenia naszej ciąży. Im większe będzie on miał doświadczenie, tym większa będzie szansa, że będzie potrafił szybko wychwycić wszelkie nieprawidłowości.

Co więcej, warto także wiedzieć, że dobry ginekolog będzie potrafił poradzić sobie z różnymi problemami, a to także powinno nas uspokoić i dawać nam pewność, że nasza ciąża jest w dobrych rękach. W razie czego możemy także poczytać opinie o takich ginekologach na specjalnych stronach internetowych poświęconych lekarzom, z nich także możemy się wiele dowiedzieć, jednak tutaj musimy pamiętać, że takie opinie trzeba brać z rezerwą, bo nie wiemy kto je wypisuje i w jakim celu. Dlatego też poszukując odpowiedniego ginekologa powinnyśmy przede wszystkim porozmawiać z bliskimi nam kobietami i z koleżankami.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim wybierając ginekologa, który będzie miał prowadzić naszą ciążę, powinnyśmy zwrócić uwagę na to, jakie ma on doświadczenie, gdzie pracuje, jak również na to jakimi zagadnieniami się zajmuje. Dodatkowo jeśli już będziemy zapisane na wizytę, to warto zwrócić uwagę jak nam się rozmawia z takim ginekologiem, czy dokładnie odpowiada on na nasze pytania, czy jest dostępny pod telefonem, gdyby działo się coś pilnego, czy bez problemów zleca niezbędne badania czy może to my, musimy mu o tym przypominać i się o nie dopominać. Im lepsze będzie nasze wrażenie na temat danego ginekologa już na pierwszym spotkaniu, tym większa będzie szansa, że dobrze będzie nam się współpracowało przez całą ciążę. Warto popatrzeć jacy ginekolodzy działają w naszej okolicy, jakie mają oni doświadczenie i któremu z nich chcemy powierzyć prowadzenie naszej ciąży. Jedno jest pewne, musimy mieć do takiego ginekologa ogromne zaufanie, aby mieć pewność, że zawsze będzie on działał w odpowiedni sposób dla nas i naszego dziecka.