Właściwa waga

Waga naszego ciała ma dość istotny wpływ na stan naszego zdrowia. Istnieją pewne przeliczniki, na podstawie których możemy ustalić, czy nasza aktualna waga jest odpowiednia.

Chodzi tutaj o przedziały, czyli pewne klamry. Jeśli tylko delikatnie je przekraczamy, to nie powinniśmy się tym zbytnio martwić.

Jeśli jednak odchylenie od normy jest dość istotne, to dobrze byłoby pomyśleć o odchudzaniu. Zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest, oczywiście, łatwe.

Nie możemy ufać reklamom środków na odchudzanie, w których próbuje się nas przekonywać, że dzięki takiej a takiej tabletce można schudnąć zaledwie w kilka dni. Żeby faktycznie zredukować masę swojego ciała, trzeba zwiększyć aktywność fizyczną, no i uczynić swoją codzienną dietę bardziej racjonalną.

Oczywiście, zrzucenie zbędnych kilogramów wpłynie nie tylko na poprawę naszego stanu zdrowia, ale również na polepszenie naszego wyglądu fizycznego, co również jest bardzo korzystną okolicznością. Sprawdźmy więc, czy nasza waga jest odpowiednia i ewentualnie pomyślmy o odchudzaniu.