Dieta śródziemnomorska

Współczesne kanony piękności kreują ideał zadbanej i zgrabnej sylwetki, przez co nieustannie rozwijają się dietetyczne trendy promując różnego rodzaju programy dietetyczne.

Nie ulega wątpliwości, że w tych promowanych w ostatnich latach trendach jedną z czołowych pozycji zajmuje dieta śródziemnomorska.

A czym charakteryzuje się ta kuracja? Dieta śródziemnomorska w znacznym stopniu opiera się na produktach bogatych w błonnik, witaminę C, mikroelementy, makroelementy i nienasycone kwasy tłuszczowe, przez co uznawana jest za jeden ze zdrowszych programów dietetycznych, polecanych nie tylko osobom chcących pozbyć się zbędnych kilogramów, ale także osobom zmagającym się z różnymi schorzeniami, takimi jak nadciśnienie tętnicze czy podwyższony poziom cholesterolu.

Znalezienie diety odchudzającej, która nie ma destrukcyjnego wpływu na funkcjonowanie organizmu bywa trudne, stąd popularność diety śródziemnomorskiej jest tak duża, bowiem jest ona nie tylko skuteczna w walce ze zbędnymi kilogramami, ale także zdrowa dla prawidłowego funkcjonoesnis organizmu.