Grace Kelly

Grace Kelly, piękna i elegancka blondynka ze Stanów Zjednoczonych najpierw podbiła serca miłośników kina, a później została księżną Monako i żoną księcia Alberta. Pojawiła się w takich filmach jak Dziewczyna z prowincji, za którą otrzymała nagrodę Oscara oraz Okna na podwórze w reżyserii Alberta Hitchcocka. Styl Grace Kelly był zawsze elegancki i dystyngowany – w swoich stylizacjach wybierała podkreślające kobiecą figurę białe koszule, spódnice do kolan oraz szykowne dodatki w postaci pereł czy okularów przeciwsłonecznych, których posiadała ponad 50 par.

Wygląd księżny Monako zachwycał miliony kobiet. Makijaż wykonywany przez słynną aktorkę skupiał się na podkreślaniu oczu i ust, słynęła również z jasnej, blado-mlecznej cery. Fryzury Grace Kelly odpowiadały modzie lat 50.

Eleganckie sukienki do kostek idealnie nadają się na wesela

oraz 60., wybierała lekkie upięcia, a jej włosy miały kolor platynowego blondu. Księżna Monako po dziś dzień uważana jest za ikonę piękna i stylu, a jej stylizację są często wykorzystywane i naśladowane przez kobiety w każdym wieku.