Jak dbać o dłonie w domu?

Dłonie są twoją wizytówką – pewnie wiele razy słyszałaś już to stwierdzenie. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Kiedy witasz się z nowo poznaną osobą, już na wstępie ma okazję zobaczyć twoje dłonie. Kiedy pracujesz z klientem, często zdarza się, że ludzie patrzą ci na ręce, a wtedy ich wygląd bardzo wiele o tobie mówi.

Nawet jeśli masz niewiele czasu na wizytę u kosmetyczki, pamiętaj, że o piękne dłonie możesz dbać również w domu. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów, które możesz bez problemu samodzielnie wykonać jest kąpiel parafinowa. Jak ją przygotować? Wystarczy zakupić w aptece parafinę kosmetyczną, a następnie podgrzać ją i zanurzyć dłonie w ciepłym płynie. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra stanie się nawilżona, a przesuszone, szorstkie dłonie szybko odejdą w niepamięć O piękne dłonie warto dbać jednak również na co dzień.

Polecam kosmetyczkę 2B Beauty kliknij tutaj chirurgia onkologia wrocław krzyki

Nie zapominaj o ich odpowiednim nawilżaniu. Najlepiej jest stosować krem nawilżający po każdym myciu rąk. Pamiętajmy, że woda, szczególnie ta twarda, mocno wysusza skórę. Zadbaj też o to, by mydło zostało odpowiednio dobrane do twoich potrzeb.

Warto zwrócić uwagę na to, że dłonie często wystawiane są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. W mroźne dni przed wyjściem koniecznie nasmaruj je kremem ochronnym i nie zapominaj o rękawiczkach.