Niezwykły rodzaj orzechów

Migdały to unikalny rodzaj orzechów, a na tle pozostałych wyróżniają się zawartością składników odżywczych. Warto rozważyć je jako element diety co najmniej z kilku prozdrowotnych względów. Zawartością migdałów są jednonienasycone kwasy tłuszczowe, korzystnie oddziałujące na układ sercowo-naczyniowy oraz na ludzki mózg. Jednocześnie dzięki tzw.

„zdrowym tłuszczom” idealnie nadają się dla osób, które dbają o swoją sylwetkę. Orzechy te mogą być świetną przekąską przy diecie wyszczuplającej, ponieważ zapobiegają odkładaniu się tłuszczów i wpływają na regulację procesu przemiany materii. Migdały bogate są także w witaminy. W skład tego produktu roślinnego wchodzi chociażby witamina B , odpowiadająca za układ nerwowy, i witamina E, chroniąca organizm przed uszkodzeniem komórek.

W kuchni najczęściej wykorzystujemy migdały słodkie. Te doskonale nadają się do wszelakich ciast i innych wypieków. Możemy dodać je także do sałatek lub dania z makaronem. Z migdałów tworzy się także słodką masę marcepanową, bardzo popularną w cukiernictwie.