Prawidłowy trening – odchudzanie

Wiadomo, że czasami trudno jest „wziąć się za siebie” i zacząć regularnie ćwiczyć. Jedną z motywacji, która się całkiem dobrze sprawdza, jest nadwaga. Jeśli warzymy zbyt dużo, to powinniśmy pomyśleć o schudnięciu, bo zbędne kilogramy nie działają pozytywnie na nasze zdrowie.

Zbyt duży „brzuszek” nie jest też chyba estetyczny, a ponadto może nam po prostu przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli więc chcemy schudnąć, to zacznijmy ćwiczyć. Zanim rozpoczniemy pierwsze treningi, poszerzmy najpierw naszą wiedzę z tego zakresu.

Przede wszystkim, musimy pamiętać o tym, żeby od razu nie zacząć od zbyt intensywnych treningów. Konieczne jest stopniowe zwiększanie obciążeń treningowych, ponieważ nasz organizm ma swoje ograniczenia i łatwo możemy go osłabić albo nabawić się poważnej kontuzji, jeśli zaczniemy „z wysokiego C”. Konieczna jest rozwaga oraz systematyczność.

Chudnięcie to długofalowy proces, którego nie można zakończyć po miesiącu, no chyba, że chce się zrzucić tylko dwa czy trzy kilogramy.