Skutki uboczne diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska to w ostatnich latach jedna z częściej wybieranych kuracji odchudzających, której największą zaletą jest widoczny spadek wagi ciała w krótkim okresie.

Jednakże jest to także dieta będąca dużym obciążeniem dla funkcjonowanie organizmu, z czym wiążą się liczne negatywne konsekwencje.

A co możemy zaliczyć do skutków ubocznych diety kopenhaskiej? Osoby stosujące tę kurację odchudzającą są narażone przede wszystkim na częste omdlenia będące efektem niewystarczającego zaspokajania zapotrzebowania energetycznego organizmu.

Do skutków ubocznych diety kopenhaskiej zalicza się również wypadanie włosów, problemy z paznokciami oraz postępujące problemy z cerą.

Poza negatywnym odziaływaniem diety kopenhaskiej na sferę fizyczną, warto zaznaczyć także jej wpływ na psychikę, bowiem osoba stosująca tę kurację zmaga się z pogorszeniem się samopoczucia oraz drażliwością.

Nie ulega wątpliwości, ze dieta kopenhaska to kuracja przynosząca spektakularne efekty, jednakże należy pamiętać, że jest to sposób na utratę zbędnych kilogramów obciążony wysokim ryzykiem pojawienia się negatywnych skutków ubocznych procesu odchudzania.