Usuwanie tatuaży

Skutki nie wszystkich decyzji da się bezproblemowo usunąć. Jedną z takich rzeczy są bez wątpienia tatuaże, które często robione bez zastanowienia mogą stanowić przykrą pamiątkę do końca życia.

Musimy albowiem pamiętać, iż tatuaże powstają wskutek wprowadzenia cząstek barwnika do skóry na głębokość, która uniemożliwiałaby złuszczenie się go wraz z naskórkiem. Usuwanie niechcianego malunku na naszym ciele wiąże się z terapią laserową i specjalistycznym zabiegiem Q-switch.

Do wspomnianego zabiegu używa się krótkich wiązek lasera o znacznej mocy, które rozpuszczają pigment znajdujący się pod skórą i nie doprowadzają jednocześnie do jej uszkodzenia. Zabieg ten należy powtarzać kilkukrotnie i z każdym jego powtórzeniem nasz tatuaż ulegać będzie rozjaśnieniu, by ostatecznie całkowicie zniknąć.

Musimy mieć jednak świadomość, że w przypadku, gdy barwnik będzie znajdować się bardzo głęboko pod skórą, to całkowite jego usunięcie nawet za pomocą najnowocześniejszych technologii będzie niemożliwe. Najlepiej więc podejmować przemyślane decyzje, gdy zamarzy nam się upamiętnienie imienia naszej ukochanej na własnej skórze.