Wpływ diety na alergię

W zdecydowanej większości schorzeń i dolegliwości pomocna jest odpowiednia dieta. Osobno ustalana jest ona dla osób z nadwagą, cukrzycą czy alergią pokarmową. Stosowanie się do zaleceń dietetyka ma za zadanie wspomóc i przyśpieszyć leczenie za pomocą medykamentów.

Lekarze zajmują się doraźną pomocą, zazwyczaj w poważnych przypadkach zachorowań. Chcąc jednak uzyskać długotrwałe efekty i ograniczyć do minimum ryzyko powrotu choroby należy udać się do dietetyka, aby ten przygotował dla nas indywidualną dietę uwzględniającą nasze dolegliwości. W diecie dla alergika znajduje się między innymi mleko sojowe, które nie tylko nie uczula, ale także posiada mnóstwo witaminy E.

Alergicy powinni w swojej diecie zadbać o potrawy bogate w magnez, a są to chociażby otręby pszenne, wodorosty, migdały i nerkowce. Pomimo, iż w większości chorób zaleca się całkowitą rezygnację z alkoholu, to jednak odrobina czerwonego wina z pewnością nie zaszkodzi alergikom. Warto także pić świeże soki owocowe bogate w witaminę C.