Wybielanie zębów

Przebarwienia na zębach pojawiać się mogą pod wpływem różnych czynników jak np. kawa, herbata, papierosy czy czerwone wino.

Na szczęście zabiegi wybielania zębów stały się dostępne niemal dla każdego i nie ma już przeszkód, by cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Najłatwiejszym i najprostszym sposobem doprowadzenia naszych zębów do wymarzonego stanu są specjalne pasty wybielające.

Stosować je należy jak zwykłe, ale należy pamiętać, że długotrwałe ich stosowanie może osłabić ich efekt i doprowadzić do zarysowań na płytce nazębnej. Optymalnym rozwiązaniem byłoby więc, gdybyśmy pasty wybielające stosowali naprzemiennie z tymi zwykłymi.

Drugim sposobem jest nakładanie na żeby specjalnych pasków wybielających. Paski te nasączone są żelem wybielającym, którego działanie podobne jest do pasty, ale ich aplikowanie odbywa się poprzez nałożenie na uzębienie dolnej i górnej szczęki.

Paski te pozostawiamy na zębach na pół godziny, a zabieg powtarzamy kilkukrotnie aż do osiągnięcia oczekiwanego odcienia naszych zębów. Kolejnym sposobem są wybielacze zębów w sztyfcie.

Po umyciu zębów malujemy nasze zęby środkiem wybielającym zawartym w sztyfcie. Zabieg ten najlepiej przeprowadzać wieczorem przed położeniem się do łóżka.

Już po dwóch tygodniach widoczne są efekty działania środka.