Zasypki dla dzieci

W celu utrzymania suchej skóry niemowlaka często stosuje się zasypki. Warto pamiętać o tym, ponieważ wilgoć może gromadzić się w takich miejscach, jak np. fałdki skórne.

Jeśli w porę nie zapobiegniemy gromadzeniu wilgoci, niemowlak narażony jest na powstanie odparzeń i podrażnień. Zasypki niemowlęce są najlepszym sposobem na to, by skóra dziecka była sucha. Zasypki są bezbarwne i bezzapachowe.

www.baltica-auto.pl Jeśli masz nienaganną figurę to suknia ślubna z gorsetem będzie pasować idealnie Swarovski wyprzedaż

Dzięki temu można zyskać pewność, że nie zawierają składników alergizujących. Zasypki można stosować przy zmianie pieluszek. Wskazane jest także, żeby zaaplikować zasypkę nawet po spacerze czy zabawie na świeżym powietrzu.

Zasypka nie tylko zapobiega podrażnieniom, ale również wpływa na pielęgnację skóry dziecka. Niekiedy wzbogacona jest w dodatkowe substancje, takie jak np. panteol.

Kosmetyk ten można zatem stosować nawet w sytuacji, gdy doszło do rozwoju podrażnienia. Wówczas na zmienione miejsca wystarczy nałożyć zasypkę. Regularne jej stosowanie przyspiesza regenerację skóry niemowlaka.