Karboksyterapia – metoda leczenia dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia to metoda wykorzystująca lecznicze działanie dwutlenku węgla, wprowadzanego, drogą skórną lub podskórną w celu przyspieszenia metabolizmu i usunięcia tłuszczu. Zabieg wykonuje się przy użyciu urządzenia, który określa całkowitą ilość podawanego gazu oraz ciśnienie, z jakim będzie on aplikowany. Gaz biegnie przez jednorazowy, plastikowy dren i za pomocą cieniutkiej igły jest wprowadzany do skóry lub do tkanki podskórnej.
Pod wpływem szybko rozchodzącego się CO2 w tkankach, na powierzchni skóry można zobaczyć delikatne uwypuklenia skóry, które po zabiegu szybko znikają. Działanie zabiegu bezpośrednio wpływa na rozbicie tkanki tłuszczowej, natomiast pośrednio usprawnia krążenie w naczyniach włosowatych. Metoda ta należy tylko i wyłącznie do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i nie może być przeprowadzana przez niewykwalifikowanego lekarza.
Należy do mniej popularnych metod, niemniej jednak daje bardzo dobre rezultaty.
Przeczytaj również: Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzeń dachów, z którymi radzi sobie dekarz?
Przeczytaj również: Czy wynajem busa jest opłacalny dla małych grup?
Przeczytaj również: Czy stolarka aluminiowa może być stosowana w konstrukcjach pasywnych i energooszczędnych?
Polecane artykuły

Igłofiltry w budownictwie – zastosowanie i korzyści podczas odwodnień
Igłofiltry odwadniają wykopy szybko, bezpiecznie i przewidywalnie – obniżają poziom wód gruntowych nawet o 4–7 m, stabilizują grunt i skracają czas robót ziemnych. To dlatego wykonawcy dróg, fundamentów i sieci podziemnych wybierają je jako podstawową metodę tymczasowego odwodnienia. Poniżej wyjaśni

Wzajemna mobilizacja
W dzisiejszych czasach kluby fitness mają coraz bogatsze oferty, w których nie brakuje zajęć grupowych. Jeśli chcemy zwiększyć swoją aktywność fizyczną i zgubić zbędne kilogramy, to warto byłoby przynajmniej zastanowić się nad skorzystaniem z takiej możliwości. https://www.laminwoods.pl/offer/la